Pabianicki kabaret "Trybik" zatrybił.

Trzy miesiące temu Miejski Ośrodek Kultury ogłosił casting do kabaretu. Odzew ze strony mieszkańców był natychmiastowy. Zgłosiło się ponad 20 osób w różnym wieku, z których ostatecznie powstała grupa
estradowo-kabaretowa składająca się z 12 osób w różnym wieku. Międzypokoleniowość zespołu to wielka zaleta, bowiem do grania humorystycznych ról potrzebni są ludzie w każdym wieku. Próby rozpoczęły się w marcu. Sekcję prowadzi aktor, scenograf i reżyser-Jerzy Czapliński.

Przygotowano program zawierający stare i nowe, a także autorskie skecze. Kabareciarze wymyślili również sami nazwę grupy: Trybik. Efekt tej pracy mogliśmy zobaczyć 19 maja o godz.19:00. Premiera spotkała się z wielkim zainteresowaniem.Licznie przybyła publiczność bawiła się do łez. Jak na premierę przystało aktorzy zostali uhonorowani gromkimi brawami oraz wiosennymi kwiatami.

Cieszymy się, że nowa propozycja MOK-u odniosła sukces. Radością jest również fakt świetnej integracji zespołu, który polubił się i zżył, a wspólne próby i przedstawienia i świętowanie udanej premiery zbliżył ich jeszcze bardziej.

W składzie zespołu znaleźli się:Irena Markowicz,Elżbieta Ciępka, Halina Binder, Halina Leska, Bożena Krawczyńska, Joanna Urbaniak-Woźniak, Krystian Paszkowski, Piotr Pietrzak, Mikołaj Gałązka, Krzysztof Kopański, Karol Walkiewicz oraz reżyser-Jerzy Czapliński. Następny występ kabaretu odbędzie się już po wakacjach w zmodernizowanej sali widowiskowej.