Oferta

Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta zaprasza dzieci i młodzież do udziału w ciekawych i różnorodnych tematycznie zajęciach prowadzonych przez instruktorów. Jak co roku do wyboru jest kilka sekcji artystycznych, w których można rozwijać swoje umiejętności taneczne, wokalne, aktorskie, plastyczne, muzyczne oraz fotograficzne. Jest też nauka gry na gitarze oraz warsztaty z klasycznego tańca czyli baletu a dla najmłodszych dzieci – zajęcia ze sztuką poprzez zabawę.

Teatr, kabaret

sekcja teatralna dla dorosłych: grupa DlaNiepoznaki

sekcja teatralna dla dzieci

sekcja kabaretowo-estradowa

warsztaty teatralne

 

 

Zajęcia wokalne

Zajęcia indywidualne

Zajęcia grupowe

 

 
 
 

Zespoły senioralne

Chór

 

 
 
 

Zajęcia rękodzielnicze

Zajęcia rękodzielnicze

Sekcja fotograficzna

Zajęcia fotograficzne przeznaczone są dla wszystkich miłośników tego rodzaju sztuki. Lekcje fotografii uczą myślenia obrazami zatrzymanymi w czasie poprzez szukanie kompozycji, światła, koloru i cieni. Udział w zajęciach pozwala poznać oprogramowanie do obróbki fotografii oraz jak w pełni wykorzystać możliwości aparatu, sprzętu fotograficznego w tym filtrów i lamp fotograficznych. Oprócz podstawowej wiedzy dotyczącej fotografii cyfrowej można poznać czar fotografii analogowej.

 

http://fotografik2013.blogspot.com/

 

Sekcja muzyczna (nauka gry na gitarze)

Grzegorz Małolepszy prowadzi naukę gry na gitarze w trzech grupach wiekowych: od 5 do 9 lat, od 9 do 14 lat oraz powyżej 15 roku życia. Dwie pierwsze adresowane są do tych, którzy dopiero chcą poznać tajniki gry na tym instrumencie. Trzecią grupę stanowią osoby, które w zajęciach uczestniczą już od kilku lat. Instruktor prowadzi też od czerwca 2013 roku zajęcia nauki gry na gitarze dla osób po 40. roku życia. Oferta skierowana jest nie tylko do początkujących, lecz także do tych, którzy już wcześniej opanowali kilka akordów, czyli tzw. popularne chwyty. Podczas zajęć aranżują utwory na skład akustyczny gitary.

Andrzej Krajewski kieruje sekcją nauki gry na gitarze z elementami umuzykalniającymi, która adresowana jest do osób w wieku od 11 do 50 lat. Zajęcia odbywają się w systemie indywidualnym, co sprawia, że kontakt nauczyciel - uczeń wydaje się optymalnym rozwiązaniem. Nauka w dużym stopniu oparta jest na poznawaniu piosenek w wielu jej gatunkach muzycznych.

Sekcja muzyczna (opieka nad zespołami)

Muzyk, gitarzysta Grzegorz Małolepszy opiekuje się kilkoma zespołami, co więcej, w niektórych sam gra. Są to: Kapela Podwórkowa „Dobrzanie”; „Blue Star”; „Acustic Blue Star”; „Blind Rusty BOX”; „Death By Lemonade”; „Bullet Train”; „Kasia Band” oraz „Niebieskie Cykady”.

Sekcja muzyczna

Instruktor, aranżer muzyczny oraz kierownik artystyczny Mirosław Piotrowski prowadzi zespoły senioralne: Męski Chór im. T. Kościuszki, Żeński Zespół Wokalny „Tęcza” oraz Kabaret „Retro”, które swoją działalność w MOK-u rozpoczęły w latach 1993-1995. Koncertując wspólnie na terenie miasta i powiatu pabianickiego, przyjmują nazwę chóru „Akord”. Ich praca to przygotowywanie tematycznych słowno-muzycznych widowisk oraz koncertów stricte muzycznych.