Mąż zmarł, ale już mu lepiej... - spektakl teatralny

19 października 2024
godz. 18:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
A co, jeśli prawdziwe życie zaczyna się po śmierci?
Jędrzej Stachurski, emerytowany nauczyciel, jest dla żony kulą u nogi. Nauczona doświadczeniem sąsiadki częstuje go trunkiem, który ma mu zaszkodzić. Zgodnie z planem, żona rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak zakupiona wcześniej sukienka i kir, czy na biegu wydany akt zgonu - zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa histeria rozegra się jednak w szpitalu, do którego zjeżdżają się prasa, tv i radio, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym pacjencie.
 
Spektakl na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, w reżyserii Katarzyny Tkacz, ironicznie przedstawia świat mediów, dążących po trupach do sprzedania każdej sensacji.

To także zderzenie oczekiwań mieszkańców małego miasteczka, z brutalnością dziennikarzy, dowolnie interpretujących ich wypowiedzi.
Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Takiej komedii jeszcze nie było, tego jesteśmy pewni. A to wszystko dzieje się w klimacie PRL, co jeszcze bardziej nadaje wyjątkowości tej sztuce.
 
Spektakl w wykonaniu Teatru DlaNiepoznaki, działającego przy naszym ośrodku.
 
Bilety do nabycia w sekretariacie MOK Pabianice od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-18.00 (w okresie wakacji 8:00-16:00) lub na kupbilecik.pl
 
 
Plakat - Mąż zmarł, ale już mu lepiej... - spektakl teatralny