Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/./application/controllers/IiTurnusPolkoloniiWycieczkaDoZooController.php) is not within the allowed path(s): (/home/mok/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/) in /home/mok/domains/mokpabianice.eu/public_html/library/Zend/Loader.php on line 186

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/./application/controllers/IiTurnusPolkoloniiWycieczkaDoZooController.php) is not within the allowed path(s): (/home/mok/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/) in /home/mok/domains/mokpabianice.eu/public_html/library/Zend/Loader.php on line 186
MOK Pabianice

Naszą misją jest:

Wspieranie i kreowanie rozwoju kultury i sztuki, rozwijanie wiedzy i umiejętności mieszkańców Pabianic z szacunkiem do aktywnych postaw wobec tradycji i dziedzictwa kulturalnego.
Jesteśmy przyjaznym miejscem spotkań, promującym twórcze i partnerskie wartości oraz relacje społeczne.

Aktualności

Koncert "Patrz, jaka piękna nasza ziemia"

Pierwsza po tegorocznej przerwie wakacyjnej propozycja Senioralnej Sekcji Wokalnej MOK w Pabianicach - to program słowno-muzyczny: „Patrz, jaka piękna nasza ziemia”.  Koncert znajduje swoje miejsce wśród imprez, związanych ze stuletnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Lecz w scenariuszu tego spotkania nie znajdziemy popularnych pieśni patriotycznych, których dziesiątki  wykonane zostały przez artystów-seniorów na scenie MOKu w latach poprzednich.

W aktualnym programie usłyszymy głównie polskie piosenki, których teksty mają związek z krajową przyrodą, miejscowościami o szczególnym znaczeniu emocjonalnym, czy pozwalające zachować miłe wspomnienia. Znajdziemy też akcent miejskiego folkloru oraz piosenki refleksyjne,  których treści związane są z silnymi przeżyciami autorów.

Wyjątkowym  dopełnieniem treści koncertu są urokliwe teksty poety Ryszarda Wasilewskiego, wyrażające duchowy związek twórcy z rodzinną ziemią. Opracowanie muzyczne programu – Mirosław Piotrowski

Na koncert zapraszamy do sali widowiskowej MOK – ul. Kościuszki 14 w piątek 26 października o godz.:18:00.  Wstęp wolny.

Zobacz wszystkie >>
Recital fortepianowy Jakuba Czekierda

Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy Jakuba Czekierda, który odbędzie się 10 listopada 2018r. (sobota) o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK. Podczas koncertu wykonane zostaną utwory Domenico Scarlatti, Fryderyka Chopina oraz Claude Debussy'ego. Spotkanie zorganizowane jest w ramach miejsko-powiatowych obchodów 100-lecia Niepodległości. 

Zapraszamy również na uroczystą galę, podczas której nadana zostanie nazwa sali widowiskowej MOK imienia Henryka Debicha.
Spotkanie odbędzie się bezpośrednio przed recitalem, o godz. 16.30.

 

Wstęp wolny.

Zobacz wszystkie >>
Zaduszki "Blues & Jazz & Rock"

Zapraszamy na koncert przypominający nam o kompozytorach i artystach, których już nie ma wśród nas. Koncert odbędzie się 2.11.2018 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Wystąpią:

- Paulina Suchcicka

- Wiesław Zakrzewski

- Zbyszek Niedzielski

- Krystian "Elvis" Maliszewski

- 10 Tysięcy Osób

- Tipsy Drivers

- Wydział Diagnozy

- 53 Sex Tet

- Haze Acoustic Trio

- Lulek Czarny

ZAPRASZAMY!

Zobacz wszystkie >>
Forum Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+"
Serdecznie zapraszamy do udziału w Forum Twórczości Dojrzałej "Przystanek 60+", które odbędzie się 18 października 2018r. w sali widowiskowej MOK.
Idea: Celem Forum jest integracja środowiska i organizacji seniorskich w terenie, poprzez wykłady i prezentacje, przekazanie wiedzy i doświadczeń, w zakresie ponoszenia kompetencji twórczych i społecznych uczestników spotkania.
 
PROGRAM FORUM:
9.00-10.00 – rejestracja uczestników
10.00-10.10 – powitanie zaproszonych gości przez Witolda Stępnia – Marszałka Województwa Łódzkiego
10.10-10.50 – Łukasz Śwituniak (Łódzkie HiStory) – Senioralna turystyka kulturalna (Srebrny Turysta) w województwie łódzkim
10.50-11.30 – dr Sylwia Wielichowska (Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi) – Kobiety, kultura, rewolucja – 100 lat uzyskania praw wyborczych kobiet
11.30-12.10 – Marlena Mencel (doradca w projekcie Google Internetowe Rewolucje) – praktyczny wykład – Kulturalny senior w sieci – jak szukać i korzystać z ofert kulturalnych w Internecie
12.10-12.40 – przerwa kawowa
12.40-12.50 – prezentacja działań w ramach projektu pn. Wojewódzki Przegląd Twórczości Dojrzałej Przystanek 60+
12.50-13.30 – panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości
13.30-14:30 – koncert ANDRZEJA RYBIŃSKIEGO
14.30-15:30 – poczęstunek
 
UDZIAŁ W FORUM 60+ JEST BEZPŁATNY
 
Zapisy:
Miejski Ośrodek Kultury, ul. Tadeusza Kościuszki 14, 95-200 Pabianice
 
Zobacz wszystkie >>