Jubileusz 40-lecia Kapeli DOBRZANIE

18 lutego 2024
godz. 18:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
Jeden z najstarszych działających nieprzerwanie zespołów pabianickich ma zaszczyt zaprosić na swoje 40. urodziny.
Kapela zagra, Państwo miło spędzą wieczór. Gwarantujemy moc wokalnej słodyczy i wytrawnego grania.
Usłyszycie Państwo utwory z repertuaru pabianickich, łódzkich, lwowskich i warszawskich piosenek podwórkowych, które na przestrzeni 40 lat pojawiały się na naszych koncertach. Taka okazja zdarza się tylko raz!
 
1984 roku ówczesny dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury poprosił do siebie Grzegorza Małolepszego i zapytał czy ma jakiś pomysł na zespół, który grałby muzykę dla ludzi. W tamtym czasie Pabianice mogły się pochwalić kilkoma znakomitymi zespołami bluesowymi, rockowymi czy punkowymi, najwidoczniej potrzebne było coś lżejszego. Grzegorz chciał spełnić prośbę swojego szefa, ale omijając modne nurty dyskotekowe. Wpadł na pomysł kapeli podwórkowej, zebrał kilku charakternych muzyków, opracowali przedwojenne ballady i tanga uliczne, szlagiery filmowe, powojenne festiwalowe hity i wyszli z nimi na ulice Pabianic. Posypały się słowa uznania i nagrody na przeglądach. Grzegorz rozwijał i odświeżał repertuar, zapraszał nowych gości do zespołu, w 2016 roku pojawiła się pierwsza kobieta wokalistka Magdalena Kardas, potem dołączyła do niej Elżbieta Ciępka. Próby od razu stały się bardziej ożywione. Skład zmieniał się z biegiem lat, dziś jedyną osobą z tego pierwszego jest wokalista Zdzisław Kociszewski. Legenda miejska głosi, że odejść z Kapeli można tylko z przyczyn naturalnych.
 
Widownia to dla Kapeli jak najbliższe grono przyjaciół, więc zaprasza wszystkich na swoje święto 18 lutego 2024 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.
 
Wystąpią:
Zdzisław Kociszewski - śpiew
Magdalena Kardas - śpiew
Czesław Dumka - akordeon
Sławomir Janecki - akordeon
Mariusz Kubicki - klarnet
Piotr Sobutkowski - gitara basowa
Dariusz Wnętrzak - perkusja
Artur Modrzejewski - pianino, kierownictwo muzyczne
 
Gościnnie:
Elżbieta Ciępka -śpiew
 
Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona.