"Kto ma klucz" Spektakl muzyczno-taneczny

11 lutego 2024
godz. 17:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
Kobieta i mężczyzna.
Polka i Włoch.
Ciało i uczucia.
Namiętność i obojętność.
I najważniejsze pytanie - Kto ma Klucz?
To częste pytanie, kiedy wracamy do domu. Ktoś zamykał przecież drzwi, pewnie brzęczy komuś w kieszeni, a może znajduje się w najmniejszej kieszonce torebki? Albo leży teraz na drodze bezużyteczny?
 
71 minut spektaklu mówiącego do widza językiem uniwersalnym za pomocą tańca i muzyki.
71 minut rozmowy o poszukiwaniu innego ustawienia w związku, o relacji, która szuka nowego wyrażenia siebie.
 
Bo skoro lata nas zmieniają, to jak związek może być wciąż taki sam? Spektakl "Kto ma Klucz" to uniwersalna, ponadczasowa historia o miłości. Miłości dojrzałej, o której twórcy rzadko opowiadają, bo bardziej spektakularną bohaterką jest zwykle miłość romantyczna. Kobieta (Emilia Komarnicka - Klynstra) i Mężczyzna (Stefano Terrazzino) stają w obliczu kryzysu w związku. Mogą się rozejść albo podjąć ostatnią próbę zrozumienia, co właściwie się z nimi dzieje, kim dla siebie są i może co najważniejsze, kim dla siebie chcieliby być. Historię, oprócz przebojów polskich i włoskich opowiadają różne gatunki muzyki świata, co jest symbolem, że słowo w obliczu uczucia zawsze pozostaje wtórne.
Trzecią bohaterką jest Zmiana (Sara Janicka), jedyna stała w naszym życiu. Zawsze z nami jest i może bardziej się nam przygląda niż my jej. Czy szczęście musi być warunkowe? Czy poczucie spełnienia, miłości musi zależeć od kogoś lub czegoś? A może to kwestia decyzji? Prawdopodobnie nikt nie wyjdzie ze spektaklu taki sam. To wyzwanie i proces, który dotyka nie tylko protagonistów, ale także widzów. Jesteśmy przekonani, że warto podjąć takie ryzyko.
 
Obsada:
Emilia Komarnicka-Klynstra
Stefano Terrazzino
Sara Janicka
 
Bilety do nabycia w kasie MOK Pabianice oraz na kupbilecik.pl