Dwie połówki pomarańczy - Spektakl komediowy

Uwaga! Impresariat Teatralny M-BART zmienił termin wydarzenia na 05 stycznia 2024 
godz. 18:30
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności? Czy dla wielkiej miłości każda połówka potrafimy zrobić wszystko czy prawie wszystko? 
,,Dwie połówki pomarańczy" to spektakl o relacjach, uczuciach, miłości małżeńskiej, zazdrości, bólu, tęsknocie...
 
Każda z bohaterek to pewnego rodzaju samotna pomarańcza, zagubiona połówka gdzieś bez innych pomarańczy. Nic nie jest takie oczywiste, jak się wydaje, a "odejście" małżonka nie jest wcale końcem związku, a może wręcz przeciwnie. Akcja dzieje się w hotelu, do którego trafia wdowa, na którą czeka psycholog, która ma pomóc kobiecie dojść do siebie po śmierci męża. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex, rzekomej córki zmarłego, a także wiele innych niespodzianek. Kolorytu do spektaklu dodaje wesoła babcia Melania - omyłkowo zameldowana w pokoju wdowy, aby przez chwilę odpocząć podczas wesela w hotelu. Jej postać i chęć "wyrwania kogoś" serwuje niezwykły humor do całej historii.
 
Ogromne pokłady humoru, trafne riposty, nagłe zwroty akcji i przeniesienie sporów w relacjach damsko-męskich na zupełnie nowy poziom to jeden z wielu zalet spektaklu. Zabawnych i absurdalnych pomyłek tu nie ma końca a żarty wywołują salwy śmiechu. Ten spektakl być może stanowi właściwy przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o tym jaka jest miłość do naszej drugiej połówki? Czy dla wielkiej miłości można zrobić... wszystko?
 
Obsada:
Joanna - Arkadiusz Nader
Karolina - Małgorzata Sadowska
Melania - Grażyna Zielińska / Ewa Złotowska / Katarzyna Trzcińska
Alexis - Dagmara Bryzek / Wiktoria Wolańska
Pokojówka - Monika Stach
Reżyseria: Jan Jankowski
 
Podczas 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów w Siedlcach tytuł najlepszej aktorki otrzymała Grażyna Zielińska, która brawurowo wcieliła się w jedną z postaci w spektaklu.

Bilety do nabycia na kupbilecik.pl 
W przypadku faktury dla zamówień grupowych kontakt email: bilety@mbart.pl tel. 536 75 35 35
Organizator spektaklu Impresariat Teatralny M-Bart Gdańsk