VOLNY CHOR z Białorusi w Pabianicach

 
 
Już 29 października 2021r. o godz.18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbędzie się wyjątkowy koncert chóru Volny Chor z Białorusi.
Chór jest fenomenem kulturowym przedstawiającym pieśni o tematyce wolnościowej czerpanych również z polskich zasobów. Ze względu na restrykcje obecnej białoruskiej władzy, członkowie chóru nie pokazują twarzy i śpiewają w specjalnych uniformach i maskach. Termin koncertu nie był wybrany przypadkowo. Dzień 29 października jest "Świętem Rozstrzelanych Poetów", bardzo pielęgnowanym przez Białorusinów. Tego dnia w 1937 roku w Kuropatach koło Mińska rozstrzelano strzałem w tył głowy kwiat białoruskiej inteligencji, w tym poetów, pisarzy i naukowców. Restrykcjom poddano również 200 tys. ludzi, wśród których byli również Polacy.
Chór przyjedzie na zaproszenie Prezydenta Miasta Pabianic oraz naszego ośrodka, a koncert z publicznością będzie również transmitowany on-line . Planujemy dla widzów , którzy przyjadą na koncert bilety w cenie 30 zł dostępne w kasie MOK. Zebrana kwota zostaje przeznaczona na transport i ugoszczenie chóru (30 osób), a także zabezpieczy środki finansowe na obsługę transmisji. Chór nie pobiera honorarium.
 
Obecna sytuacja na Białorusi szczególnie wymaga naszej solidarności.
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.
 
 
29 października 2021r.    godz.18.00
 
sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach  ul Kościuszki 14
 
 
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MOK