„Tylko taki wiele znaczy, kto nie bierze dopalaczy”

„Tylko taki wiele znaczy, kto nie bierze dopalaczy” - przekonywali uczestnicy warsztatów teatralnych skupionych w grupie Siła Twórczości. Spektakl napisany i wyreżyserowany przez opiekuna grupy p. Dorotę Olejnik. Mali aktorzy zagrali dwukrotnie, rano dla uczniów pabianickich podstawówek, po południu dla wszystkich chętnych.

Siła Twórczości wyspecjalizowała się w przedstawieniach profilaktycznych, które kierowane są przede wszystkim do uczniów i ich rodziców, gdyż ukazują problemy i dylematy, z którymi borykają się młodzi ludzie. Podpowiadają również rozwiązania wtedy, gdy dorastający człowiek wpadnie w tarapaty. Sądząc po odbiorze i reakcjach widowni wciąż istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju spektakle, gdyż jak wiadomo do młodego człowieka o wiele bardziej przemawia obraz niż słowo.

Na wiosnę, zwyczajowo już, grupa przygotowuje lżejszy repertuar, niosący jednak ze sobą konkretne przesłanie.

W grupie działają: Marysia Bączał, Amelka Bodył, Lena Chwiałkowska, Hania Grzybowska, Weronika Siewiera, Wiktoria Kucharczyk, Lena Rzepkowska, Natalka Słonimska, Emilka Śnieg, Martynka Barłożewska, Kinga Podsiadła, Ola Janeta oraz Piotruś i Kuba Łyszkowscy.