Naszą misją jest:

Wspieranie i kreowanie rozwoju kultury i sztuki, rozwijanie wiedzy i umiejętności mieszkańców Pabianic z szacunkiem do aktywnych postaw wobec tradycji i dziedzictwa kulturalnego.
Jesteśmy przyjaznym miejscem spotkań, promującym twórcze i partnerskie wartości oraz relacje społeczne.

Aktualności

Mateusz Gawęda Solo - "Overnight Spells"
21 września 2024
godz. 19:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
 
Usiądź wygodnie, zamknij oczy i spójrz... w głąb siebie.
"Overnight Spells" to wyjątkowe spotkanie z muzyką i twórcą, który zaprasza słuchaczy w niepowtarzalną podróż ku ludzkiej emocjonalności.
Inspirowany snami i i wszystkim tym, co można zobaczyć tylko pod zamkniętymi powiekami, koncert fortepianowy Mateusza Gawędy składa się z kilkunastu "muzycznych zaklęć", przeplatanych krótkimi opowieściami artysty.
 
"Overnight Spells" to propozycja dla słuchaczy w każdym wieku.
Twórca dedykuje go przede wszystkim dzieciom i dzieciom wewnętrznym - tym drzemiącym w umysłach i ciałach ludzi dorosłych.
 
Mateusz Gawęda (ur. 1990 r.) - pianista i kompozytor, zdobywca najwyższych laurów na prestiżowych festiwalach jazzowych w całym kraju. Na swoim koncie ma 14 wydanych albumów. Współpracował i występował ze znakomitymi artystami z całego świata, wśród których znaleźli się m.in.: Billy Hart, John Scofield, John Medeski, Ralph Alessi, Gianni Gebbia, Albert Beger, Jacek Kochan, Maciej Obara, Leszek Żądło, Janusz Muniak i wielu innych.
 
"Jeśli jest coś co chciałbym przekazać na poziomie słów, to to, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, wystarczy szanować dzieci - reszta zadzieje się sama. Zdecydowanie więcej mam jednak do przekazania za pośrednictwem sztuki. Zapraszam do wspólnej podróży!" - Mateusz Gawęda.
 
 
Bilety do nabycia na kupbilecik.pl 
 
Zobacz wszystkie >>
"Być kobietą, czyli szaleństwa dojrzałej młodości" - spektakl komediowy
24 października 2024
godz. 18:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
 
Sześć kobiet w dojrzałym wieku przybywa do koleżanki, aby uczcić 60-tkę przyjaciółki. Gospodyni jest przygotowana na tę uroczystość, więc zastawia suto stół i czeka na swoje koleżanki. Przezabawne i urocze, singielki, wdowy oraz matki i mężatki przedstawiają siebie na scenie w obliczu nieuchronnej dojrzałości, wspominając chwile swojej młodości.
 
Spektakl łączy elementy kabaretu, musicalu i farsy. Nie zabraknie wspaniałych polskich utworów z lat 70 oraz codziennych scenek z życia każdego z nas.
 
Występują: Anna Duraj, Małgorzata Rupiewicz Joanna Wasążnik, Małgorzata Świątkiewicz , Agata Kufirska, Małgorzata Borowska
Scenariusz i Reżyseria: Łukasz Chojecki
Czas przedstawienia: 80 minut bez przerwy.
 
Bilet do nabycia na kupbilecik.pl 
 
Zobacz wszystkie >>
Mąż zmarł, ale już mu lepiej... - spektakl teatralny
19 października 2024
godz. 18:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
A co, jeśli prawdziwe życie zaczyna się po śmierci?
Jędrzej Stachurski, emerytowany nauczyciel, jest dla żony kulą u nogi. Nauczona doświadczeniem sąsiadki częstuje go trunkiem, który ma mu zaszkodzić. Zgodnie z planem, żona rano znajduje w łóżku sztywne ciało. Na nic jednak zakupiona wcześniej sukienka i kir, czy na biegu wydany akt zgonu - zmarły odzyskuje oddech na rękach grabarza. Prawdziwa histeria rozegra się jednak w szpitalu, do którego zjeżdżają się prasa, tv i radio, aby przekazać światu wieść o zmartwychwstałym pacjencie.
 
Spektakl na podstawie scenariusza Izabeli Degórskiej, w reżyserii Katarzyny Tkacz, ironicznie przedstawia świat mediów, dążących po trupach do sprzedania każdej sensacji.

To także zderzenie oczekiwań mieszkańców małego miasteczka, z brutalnością dziennikarzy, dowolnie interpretujących ich wypowiedzi.
Czarny humor, błyskotliwe dialogi, zaskakujące sytuacje i świetnie nakreślone postaci. Takiej komedii jeszcze nie było, tego jesteśmy pewni. A to wszystko dzieje się w klimacie PRL, co jeszcze bardziej nadaje wyjątkowości tej sztuce.
 
Spektakl w wykonaniu Teatru DlaNiepoznaki, działającego przy naszym ośrodku.
 
Bilety do nabycia w sekretariacie MOK Pabianice od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-18.00 (w okresie wakacji 8:00-16:00) lub na kupbilecik.pl
 
 
Zobacz wszystkie >>
Piotr Bałtroczyk „Starość nie jest dla mięczaków”
08 marca 2025
godz. 18:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
 
Już dzisiaj zapraszamy na spotkanie z Piotrem Bałtroczykiem. Jest on znaną, cenioną i lubianą osobowością życia publicznego w Polsce. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy.
Podczas spotkania z Państwem, Piotr zaprezentuje swój rewelacyjny program kabaretowy – stand-up pod nazwą „Starość nie jest dla mięczaków”.

Bilety online w serwisach:
 
 
Zobacz wszystkie >>