Naszą misją jest:

wspieranie i kreowanie rozwoju kultury i sztuki,rozwijanie wiedzy i umiejętności mieszkańców Pabianic z szacunkiem do aktywnych postaw wobec tradycji i dziedzictwa kulturalnego.
Jesteśmy przyjaznym miejscem spotkań, promującym twórcze i partnerskie wartości oraz relacje społeczne.

Aktualności

"Moralność Pani Dulskiej"

"Moralność Pani Dulskiej" w odsłonie Teatru sPokoleń w reżyserii Teresy Dzielskiej to ponadczasowa, nigdy nie starzejąca się sztuka, która wzrusza, uczy, grozi i śmieszy do łez. Świetna scenografia i stroje, wspaniała gra aktorów oraz oprawa muzyczna to niewątpliwe atuty tego spektaklu. Polecamy ten spektakl wszystkim bez wyjątku, kto lubi się pośmiać, podumać o szczęściu, prawdzie i hipokryzji, no i oczywiście maturzystom tuż przed egzaminami...

Zobacz wszystkie >>
"Shirley Valentine"

W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, odbył się monodram „Shirley Valentine”. To legendarny spektakl Willy'ego Russell'a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień.

Widzowie mogli zobaczyć znakomitą kreację w wykonaniu Bożeny Krawczyńskiej, która świetnie odegrała tytułową bohaterkę. „Shirley” to, z pełnym szacunkiem, stereotypowa kura domowa. Krząta się po kuchni, coś upichci, coś posprząta. Mąż przestał już dawno być obiektem jej westchnień. Spowszedniała miłość, żar, seks. Zostały tylko obiady, zakupy i pranie. Dzieci? Są, ale co to za radość? Mają swoje życie, nie interesują się podstarzałymi rodzicami. Shirley chciałaby zrzucić z kolan rzeczywistość, która ciąży jej niebywale. „Shirley Valentine”, kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!).

Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji.

I co dalej? To spektakl, który uwalnia nadzieję, wyzwala energię i motywację do działania, uczy jak żyć, wskazuje drogi, którymi możemy podążać. A Ty którą drogę wybierzesz?

Być może ten spektakl będzie jeszcze wystawiony w tym miejscu. Już teraz zapraszamy aby osobiście przekonać się jakie nastąpiło rozwiązanie…

Reżyserii spektaklu podjął się Jerzy Czapliński. Ten sam, który wyreżyserował „Niesamowitą historię Florence” na podstawie sztuki Petera Quiltera „Boska!”. W roli głównej wystąpi również Bożena Krawczyńska. Spektakl jeszcze przed wakacjami i w tym samym miejscu.

Zobacz wszystkie >>
Premiera spektaklu kabaretowego "Anioły i demony"

6 kwietnia odbyła się w MOK-u premiera nowego spektaklu kabaretowego "Anioły i demony" przygotowanego przez zespół "Trybik"

Radosny, pełny humoru i muzyki program przyciągnął pełną salę widzów. Zaprezentowano skecze w nowych odsłonach, a także te napisane przez samych aktorów, dotąd nigdzie nie pokazywanych. Reżyser spektaklu sprytnie zaangażował do zabawy publiczność, co stanowiło dodatkową atrakcję spotkania. Wydaje się, że kabaret ma już swoich fanów.

Zobacz wszystkie >>
Warsztaty Gospel

Niezapomniane chwile wspólnego śpiewania, dwa dni z rewelacyjnymi instruktorami, Emma O'Connor i Agnieszka Baca, a na koniec prezentacja opanowanego materiału na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach? To wszystko już 12-13 maja 2018!

Zapisy na: http://gospeljoy.pl/warsztaty-gospel-pabianice-2018

Co dobrego przygotuje dla Was ekipa Gospel Joy?
- dwa dni elektryzującego czasu pod okiem profesjonalistów
- nie ma żadych przesłuchań
- nie ma restrykcji wiekowych (musisz jedynie wytrzymać dwa dni intensywnej pracy)
- nie ma nut, więc nie musisz mieć wykształcenia muzycznego

Po prostu:
*jeśli lubisz śpiewać,
*chcesz nauczyć się "gospla" od międzynarodowej artystki Emmy O'Connor oraz rewelacyjnej dyrygentki chóru Gospel Joy - "Bacy"
*chcesz zarazić się radością, którą niesie ta muzyka

Więcej dowiesz się na: http://gospeljoy.pl/warsztaty-gospel-pabianice-2018

Zobacz wszystkie >>