Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/./application/controllers/StylesController.php) is not within the allowed path(s): (/home/mok/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/) in /home/mok/domains/mokpabianice.eu/public_html/library/Zend/Loader.php on line 186

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/./application/controllers/StylesController.php) is not within the allowed path(s): (/home/mok/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/) in /home/mok/domains/mokpabianice.eu/public_html/library/Zend/Loader.php on line 186
MOK Pabianice

Naszą misją jest:

Wspieranie i kreowanie rozwoju kultury i sztuki, rozwijanie wiedzy i umiejętności mieszkańców Pabianic z szacunkiem do aktywnych postaw wobec tradycji i dziedzictwa kulturalnego.
Jesteśmy przyjaznym miejscem spotkań, promującym twórcze i partnerskie wartości oraz relacje społeczne.

Aktualności

"Tribute - w hołdzie artystom"

Tych artystów nie ma już między nami, nie zobaczymy ich koncertów ani nie usłyszymy nowej płyty, jednak muzyka jaką stworzyli pozostanie z nami na zawsze.

"Tribute - w hołdzie artystom", to tytuł koncertu, który odbędzie się 9 listopada Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach. Będzie to okazja by oddać się refleksji o artystach, którzy odeszli, ale w których twórczość ciągle żyje w naszej pamięci. Na wieczór wspomnień zaprasza sekcja wokalna placówki działająca pod kierunkiem instruktora artystycznego Marka Binkowskiego.

Warto dodać, że będzie to koncert z muzyką graną na żywo. Do współpracy w wydarzeniu organizator po raz kolejny już zaprosił swoich zaprzyjaźnionych muzyków.

Początek koncertu: godz. 19:00.

Wstęp wolny.

Zobacz wszystkie >>
Radość listopadowej nocy

Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pabianicach zapraszają na koncert "Radość listopadowej nocy" w wykonaniu Łódzkiego Teatru Piosenki pod kierownictwem Michała Maj Wieczorka. Koncert odbędzie się w sali widowiskowej MOK w dniu 4 listopada 2018r. (niedziela) o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Zobacz wszystkie >>
Koncert "Patrz, jaka piękna nasza ziemia"

Pierwsza po tegorocznej przerwie wakacyjnej propozycja Senioralnej Sekcji Wokalnej MOK w Pabianicach - to program słowno-muzyczny: „Patrz, jaka piękna nasza ziemia”.  Koncert znajduje swoje miejsce wśród imprez, związanych ze stuletnią rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Lecz w scenariuszu tego spotkania nie znajdziemy popularnych pieśni patriotycznych, których dziesiątki  wykonane zostały przez artystów-seniorów na scenie MOKu w latach poprzednich.

W aktualnym programie usłyszymy głównie polskie piosenki, których teksty mają związek z krajową przyrodą, miejscowościami o szczególnym znaczeniu emocjonalnym, czy pozwalające zachować miłe wspomnienia. Znajdziemy też akcent miejskiego folkloru oraz piosenki refleksyjne,  których treści związane są z silnymi przeżyciami autorów.

Wyjątkowym  dopełnieniem treści koncertu są urokliwe teksty poety Ryszarda Wasilewskiego, wyrażające duchowy związek twórcy z rodzinną ziemią. Opracowanie muzyczne programu – Mirosław Piotrowski

Na koncert zapraszamy do sali widowiskowej MOK – ul. Kościuszki 14 w piątek 26 października o godz.:18:00.  Wstęp wolny.

Zobacz wszystkie >>
Recital fortepianowy Jakuba Czekierda

Serdecznie zapraszamy na recital fortepianowy Jakuba Czekierda, który odbędzie się 10 listopada 2018r. (sobota) o godz. 17.00 w sali widowiskowej MOK. Podczas koncertu wykonane zostaną utwory Domenico Scarlatti, Fryderyka Chopina oraz Claude Debussy'ego. Spotkanie zorganizowane jest w ramach miejsko-powiatowych obchodów 100-lecia Niepodległości. 

Zapraszamy również na uroczystą galę, podczas której nadana zostanie nazwa sali widowiskowej MOK imienia Henryka Debicha.
Spotkanie odbędzie się bezpośrednio przed recitalem, o godz. 16.30.

 

Wstęp wolny.

Zobacz wszystkie >>