Muzyka bawi i wspomina

W piątkowy wieczór w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach odbył się nadzwyczajny koncert p.t. "Piosenka przypomni Ci...".

Artyści - uczestnicy zajęć wokalnych wraz z samym Maestro-Mirosławem Piotrowskim, wpadli na pomysł, by przypomnieć najbardziej znane utwory lat minionych, w nowej aranżacji i wykonaniu. Śpiewano m. in. takie piosenki jak"Sto lat czekam na Twój list", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Warszawa, ja i Ty", "Casablanca" oraz "Mexicana" spowodowały, że widownia nie mogła usiedzieć w miejscu.Wykonywane utwory przeplatane były poezją "Bukiecik błękitu" i "Brzoza"Panie Janina Milczarek i Irena Altmajer wprowadziły do koncertu romantyczny nastrój.

Mirosław Piotrowski specjalnie dla swoich "wychowanków" skomponował muzykę do tekstu Ryszarda Wasilewskiego - "Zagrajmy w zielone". Chór "Acord" uczył tej piosenki publiczność zgromadzoną na koncercie. Podczas występów mogliśmy podziwiać w przepięknych kreacjach seniorów, ale również duet: Danutę Figas i Elżbietę Ciępkę.Śpiew umilany był również tańcem. Publiczność była oczarowana.W podziękowaniu nagrodziła artystów gromkimi brawami. Na scenie prezentowali się wraz z chórzystami: K. Smusz, H. Kade, Cz. Krysiak, A. Dana, M. Nowak, H. Binder, D. Figas i S. Berner.

Był to ostatni koncert seniorów przed wakacjami. Zapraszamy po wakacjach na kolejny koncert już w nowo wyremontowanej sali MOK.

 

>>>GALERIA<<<