Aktualności

Nabór do grupy tanecznej - jumpstyle

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 7 do 19 lat na zajęcia JUMPSTYLE.
Spotkania odbywają się w piątki w godzinach 18.30 - 20.00. Deklaracje uczestnictwa można pobrać w sekretariacie MOK.


Nabór do chóru senioralnego MOK

Informujemy, iż ruszył nabór do chóru senioralnego pod kierownictwem Pana Mirosława Piotrowskiego.
Zgłoszenia można składać w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach przy ul. Kościuszki 14.
Zapraszamy serdecznie.


Sezon kulturalny 2017/2018 z Miejskim Ośrodkiem Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach

Oferta zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury
im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
na rok kulturalny 2017/2018.

Terminy zajęć zostaną ustalone po naborze kandydatów!

  • Zajęcia dla najmłodszych:

Bim Bam Brzdąc – dla dzieci od 6. miesiąca do 3. lat wraz z Rodzicami lub opiekunami. Zabawy sensoryczne, stymulacja rozwoju, spotkania
w klubie oraz zajęcia z doradcami. Koszt: 25zł./miesiąc.

Ogólnorozwojowa rytmika dla malucha. Dla dzieci od 3. do 5.lat, wraz z Rodzicami. Zajęcia ruchowo – taneczne przy muzyce z prostymi instrumentami. Koszt: 25zł./miesiąc.

Akademia wyobraźni. Integrujące zajęcia dla dzieci 5 – 7 lat, pobudzające wyobraźnię, kreatywne myślenie oraz twórczość plastyczną
i rękodzielniczą....


Wielkie rockowe święto w Pabianicach

16 września odbędzie się w naszym mieście Ogólnopolski Przegląd Zespołów Rockowych, który w tym roku połączony będzie z jubileuszem 30-lecia zespołu „Proletaryat”. Zespół ten powstał w listopadzie 1987 roku z inicjatywy Tomasza Olejnika wokalisty pseudonim „Oley” oraz gitarzystów Jarosława Siemienowicza i Dariusza Kacprzaka a także perkusisty Roberta Szymańskiego. Proletaryat to grupa pabianicka, która nadała miastu „rockowy sznyt”. Pierwsze próby zespołu odbywały się w Klubie Spółdzielczym im. A. Mickiewicza
a pierwszy koncert odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta
w Pabianicach w maju 1988r. Zespół bardzo szybko zaistniał na rynku muzycznym, zdobywając  Nagrodę Publiczności, Organizatorów i Nagrodę Dziennikarzy na festiwalach
w Jarocinie. W 1991 roku ukazała się debiutancka płyta zespołu pt.: „Proletaryat”.

W latach następnych muzycy...


Letni Koncert

Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta zarasza na "Letnie Koncert", który odbędzie się w niedzielę 13 sierpnie o godzinie 17:00 w Parku Wolności w Pabianicach.
Na scenie wystąpi kapela podwórkowa "Dobrzanie", która zaprezentuje się w nowej odsłonie oraz Magdalena Prym i Gitarzyści po 40-stce.


Między nami rodzicami 28.07.2017

ROZKŁAD JAZDY

15:00 - powitanie

15:10 - 16:30 "Pier(w)si na start",
"Pogromca mlecznych mitów" - panel o karmieniu piersią.
Prowadząca: Iwona Walczyk - Doula;
Promotor Karmienia Piersią w firmie "MamaMamie", pedagog, organizator Akcji Mlekoteka,
Aleksandra Szpiegowska -
Promotor Karmienia Piersią, wolontariusz w Fundacji Promocji Karmienia Piersią oraz współtwórca Kwartalnika Laktacyjnego, organizatorka akcji Mlekoteka, prowadzi stronę Mleczna Po-moc.

16:40 - 17:20 "Skóra, fura i foteliki samochodowe" - panel o fotelikach samochodowych
Prowadzi: Jakub Paluch - tata trójki chłopców,
Ekspert ds. Bezpieczeństwa dzieci w aucie z firmy Osiem Gwiazdek.

17:30 - 18:50 "Mity rodzicielstwa pierwszego roku" - panel pediatryczny.
Prowadzą: Anna Kuc - lekarz,
doradca chustonoszenia Clau-Wi, Doradca Laktacyjny,...


UWAGA CASTING!

Wybiorę kilku z WAS!

To WY stworzycie NOWĄ! MUZYCZNĄ! SEKCJĘ ROCKOWĄ! w Miejskim Ośrodku Kultury w Pabianicach.

Ruszamy od Września!

ZAINTERESOWANI! Kontaktujcie się ze Mną przez priv.

Tomasz "OLEY" Olejnik

PROLETARYAT


III Turnus półkolonii - pasieka w Lipce

Ostatnim przystankiem III turnusu była pasieka w Lipce.

Dzień rozpoczęliśmy lekcją o życiu pszczół, znaczeniu ich pracy oraz ochronie przed wyginieciem. Następnie, odziani w ochronny strój niczym prawdziwi bartnicy, oglądaliśmy pracujące pszczoły, trutnie oraz królową. Poza zdobywaniem wiedzy było też coś dla ciała - degustacja różnych rodzajów miodu, a na koniec ognisko z kiełbaskami.

Dzisiejsza wycieczka kończy wakacje z MOKiem i z tego miejsca chcielibyśmy podziękować nie tylko tym, którzy byli z nami przez ten tydzień ale wszystkim dzieciom, które uczestniczyły w naszych półkoloniach. Pozdrawiamy i życzymy pogodnych i szczęśliwych wakacji!

>>>GALERIA<<<


III Turnus półkolonii - Ogród botaniczny i palmiarnia w Łodzi

Pogoda, która nas dzisiaj zastała, nie zachęcała do podróży, jednak nie udało jej się pokrzyżować nam planów. Po szybkiej reorganizacji pojechaliśmy do skansenu w ogrodzie botanicznym w Łodzi, gdzie dzieci zobaczyły jak wyglądało stuletnie gospodarstwo domowe. Najważniejszym punktem programu była lekcja pt. "Chleb nasz powszedni", podczas której mieliśmy okazję poznać różne gatunki zboża, zmielić je na mąkę oraz samemu zrobić podpłomyki. Ponieważ poranny deszcz utrudnił nam spacer po ogrodzie botanicznym wybraliśmy się również do palmiarni gdzie obejrzeliśmy wiele gatunków drzew, wystawę insektów oraz muszli.

>>>GALERIA<<<


III Turnus półkolonii - Planetarium EC-1

Dziś wybraliśmy się w podróż w kosmos. Odwiedziliśmy łódzkie planetarium, gdzie uczestniczyliśmy w lekcji o gwiazdozbiorach i planetach. Dzieci dowiedziały się m. in. jakie układy gwiazd możemy zobaczyć w czasie letniej nocy, jak wygląda burza na Jowiszu i czym są pierścienie Saturna. Po lekcji przyszedł czas na słodkości oraz krótkie zwiedzanie nowego Dworca Fabrycznego.

>>>GALERIA<<<


Strony