Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/pear/./application/controllers/IiTurnusLagiewnickiController.php) is not within the allowed path(s): (/home/mok/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/) in /home/mok/domains/mokpabianice.eu/public_html/library/Zend/Loader.php on line 186

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/opt/alt/php56/usr/share/php/./application/controllers/IiTurnusLagiewnickiController.php) is not within the allowed path(s): (/home/mok/:/tmp:/var/tmp:/usr/local/lib/php/:/usr/local/php56/lib/php/) in /home/mok/domains/mokpabianice.eu/public_html/library/Zend/Loader.php on line 186
MOK Pabianice

Naszą misją jest:

wspieranie i kreowanie rozwoju kultury i sztuki,rozwijanie wiedzy i umiejętności mieszkańców Pabianic z szacunkiem do aktywnych postaw wobec tradycji i dziedzictwa kulturalnego.
Jesteśmy przyjaznym miejscem spotkań, promującym twórcze i partnerskie wartości oraz relacje społeczne.

Aktualności

Protokół z kwalifikacji wstępnych 23 Konkursu Piosenki "Wygraj Sukces"

Komisja artystyczna w składzie:

1. Andrzej Wierzbowski
2. Aleksandra Skonieczna
3. Jerzy Czapliński

postanowiła zakwalifikować do II-go etapu kwalifikacji regionalnych następujących wykonawców:

Lp. Imię Nazwisko Kategoria wiekowa Tytuł piosenki obowiązkowej Tytuł piosenki dowolnej
1. Wiktoria Grzanka 1 KOCI WESOŁY ŚWIAT Pawie Piórko
2. Lena Wasilewska 1 MELODIA Pasikonik
3. Maja Kiedrowska 2 CUD W SZAFIE Księżyc Wędrowiec
4. Martyna Majchrzak 2 TE MYŚLI Mój Czart
5. Wiktoria Parzybut 2 MASZ WIADOMOŚĆ Raz na Zawsze
6. Marta Popiel 2 TĘCZA Powiedz Stary
7. Patrycja Przybysz 2 KTO SIĘ CZUBI...? Proszę Bałwanka
8. Anna Rzewudzka 2 TĘCZA Kiedy nie Śpią Sny
9. Weronika Nowacka 3 LEK NA SEN Jesteś Lekiem na Całe Zło
10. Julia Stasiak 3 WYMARZONY MEN Moje Serce To Jest Muzyk
11. Martyna Stawska 3 NA DWORNEJ BYŁO PIĘKNIE Ucisz Serce
12. Katarzyna Kaczmarek 4 TE MYŚLI Rewolucja
13. Julia Owczarek 4 MAŁE EM Ballada o Próżności " Zadumana"
14. Maria Zawadzka 4 UCZUCIA TE Czas nas Uczy Pogody

 

Ponadto Komisja postanowiła wyróżnić następujących wykonawców:

Lp. Imię Nazwisko
1. Natan Gryga
2. Zofia Muchowska
3. Antonina Stanisławska
4. Zuzanna Winer
5. Wiktoria Błońska - Pleban
6. Karolina Grenda
7. Norbert Kuświk
8. Aleksandra Orzepińska
9. Karolina Stępień
10. Maria Olejniczak
11. Maja Minecka

 

Osoby wyróżnione nie biorą udziału w finale. Komisja składa serdeczne podziękowanie organizatorom kwalifikacji wstępnych. Organizatorzy dziękują opiekunom i rodzicom za przygotowanie solistów do konkursu.

Sponsorem systemu jest Studio Pro-Media, wydawca płyt edukacyjnych dla nauczycieli, instruktorów i wokalistów - http://sklep.wygrajsukces.com.pl oraz producent obozów artystycznych: http://obozyartystyczne.pl/.

Zobacz wszystkie >>
Przystanek Hollywood

Piękna muzyka filmowa, akcja pełna dowcipu, humoru i interakcji z widzem, przepełniona dynamizmem barw i kostiumów w wykonaniu aktorów i instrumentalistów krakowskich. Bilety do nabycia w kasie MOK Pabianice, ul. Kościuszki 14 w cenie 25zł.

Zobacz wszystkie >>
"Moralność Pani Dulskiej"

"Moralność Pani Dulskiej" w odsłonie Teatru sPokoleń w reżyserii Teresy Dzielskiej to ponadczasowa, nigdy nie starzejąca się sztuka, która wzrusza, uczy, grozi i śmieszy do łez. Świetna scenografia i stroje, wspaniała gra aktorów oraz oprawa muzyczna to niewątpliwe atuty tego spektaklu. Polecamy ten spektakl wszystkim bez wyjątku, kto lubi się pośmiać, podumać o szczęściu, prawdzie i hipokryzji, no i oczywiście maturzystom tuż przed egzaminami...

Zobacz wszystkie >>
"Shirley Valentine"

W niedzielę 8 kwietnia 2018 roku, w Miejskim Ośrodku Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach, odbył się monodram „Shirley Valentine”. To legendarny spektakl Willy'ego Russell'a, byłego fryzjera, który, podczas godzin spędzonych na wysłuchiwaniu zwierzeń podczas układania włosów, jak żaden inny mężczyzna, zgłębił tajniki kobiecej duszy – jej tęsknot i pragnień.

Widzowie mogli zobaczyć znakomitą kreację w wykonaniu Bożeny Krawczyńskiej, która świetnie odegrała tytułową bohaterkę. „Shirley” to, z pełnym szacunkiem, stereotypowa kura domowa. Krząta się po kuchni, coś upichci, coś posprząta. Mąż przestał już dawno być obiektem jej westchnień. Spowszedniała miłość, żar, seks. Zostały tylko obiady, zakupy i pranie. Dzieci? Są, ale co to za radość? Mają swoje życie, nie interesują się podstarzałymi rodzicami. Shirley chciałaby zrzucić z kolan rzeczywistość, która ciąży jej niebywale. „Shirley Valentine”, kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!).

Jedyną jej powierniczką jest kuchenna ściana, z którą rozmawia. Pewnego dnia dostaje od przyjaciółki zaproszenie na dwutygodniowy urlop do Grecji.

I co dalej? To spektakl, który uwalnia nadzieję, wyzwala energię i motywację do działania, uczy jak żyć, wskazuje drogi, którymi możemy podążać. A Ty którą drogę wybierzesz?

Być może ten spektakl będzie jeszcze wystawiony w tym miejscu. Już teraz zapraszamy aby osobiście przekonać się jakie nastąpiło rozwiązanie…

Reżyserii spektaklu podjął się Jerzy Czapliński. Ten sam, który wyreżyserował „Niesamowitą historię Florence” na podstawie sztuki Petera Quiltera „Boska!”. W roli głównej wystąpi również Bożena Krawczyńska. Spektakl jeszcze przed wakacjami i w tym samym miejscu.

Zobacz wszystkie >>