JACK MARCIN Koncert Gitarzysty z Nowego Jorku

30 września 2023
godz. 19:00
Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury im. Zbigniewa Herberta w Pabianicach
 
Odkryj symfoniczną paletę dźwięków gitary: podróż przez świat latynoskiej i hiszpańskiej muzyki.
 
Zapraszamy na niezwykłą muzyczną podróż, gdzie gitara staje się całą orkiestrą, malując pejzaże emocji i kultur. Od argentyńskich ulic po hiszpańskie dwory, aż po brazylijski Choro, ten koncert ukazuje wszechstronność gitary. Od melancholijnych dźwięków "Milonga" Jorge Cardoso po misterną grę "Recuerdos De La Alhambra" Francisco Tárregi, gitara odsłania duszę historii i pasji. Z barwnym tańcem "Choro mazurka" Heitora Villa-Lobosa po klasyczne "Gran Vals" i czarujące "La Catedral - Preludio Saudade I" Augustina Barriosa, gitara wciela się w duszę orkiestry. Niezapomniane brzmienia "Prelude BWV 997" Johanna Sebastiana Bacha i współczesne aranżacje Jacka Marcina Wisniewskiego dodają głębi, podczas gdy serdeczna interpretacja "Hallelujah" Leonarda Cohena w aranżacji Jacka Marcina wyraża ponadczasową siłę gitary. Dołącz do nas w tej wyjątkowej muzycznej podróży, gdzie każda struna snuje opowieść o dziedzictwie latynoskim i hiszpańskim, ożywianej mistrzostwem gitarowym "Jack" Marcina Wiśniewskiego.
 
Muzyczna odyseja Jacka Marcina rozpoczęła się w Brooklynie w 2000 roku, kiedy to uratował porzuconą gitarę, zapalając płomień swojej życiowej pasji. Po formalnym treningu w City University of New York w 2008 roku, zdobył tytuł magistra. W 2012 r., Stypendium Fulbrighta zaprowadziło go do Swiss Mountain Clinic, gdzie zagłębił się w terapii muzycznej, równocześnie komponując dla Orchestra Mangolinistica di Lugano w Szwajcarii. Po powrocie do Nowego Jorku Marcin współzałożył The F-Tones, wydając album w 2016 roku. Współpracując z laureatem Grammy, Arturo O'Farrill, i prowadząc Grupo Aurora, wzmocniło jego karierę. Wyzwania roku 2020 wznieciły jego solową twórczość jako Jack Marcin Wisniewski. Obecność w świecie cyfrowym wzmacnia jego twórczość, a kierowanie Grupo Aurora i Bachataflo w Nowym Jorku dodaje mu energii do nowych muzycznych wyzwań. Jego trasa "The Way it Was Tour 2023", obejmująca 2 kontynenty, celebrować będzie jego najnowszy singiel gitarowy. Z empatią i harmonią muzyka Jack Marcin łączy słuchaczy na całym świecie.


???? Bilety w cenie 30 zł dostępne na kupbilecik.pl lub w kasie MOK Pabianice (od poniedziałku do czwartku w godz. 10.00-18.00)