koncert Old Breakout - Tribute to Nalepa

 

Miejski Ośrodek Kultury w Pabianicach i Agencja Koncertowa Polska Scena Muzyczna, zapraszają na koncert:


"Old Breakout - Tribute to Nalepa"

 

muzycy legendarnego Breakoutu w hołdzie Tadeuszowi Nalepie upamiętniającym 15 rocznicę śmierci Ojca Polskiego Bluesa.
OLD BREAKOUT to muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonej przez Tadeusza Nalepę legendy polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych.


W 1971 roku Tadeusz Nalepa kompletuje przy wsparciu Tadeusza Trzcińskiego skład do (jak się okazało) jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie:
Tadeusz Nalepa – śpiew, gitara
Tadeusz Trzciński - harmonijka ustna
Dariusz Kozakiewicz – gitara
Jerzy Goleniewski – gitara basowa
Józef Hajdasz – perkusja
z tekstami Bogdana Loebla.


Tadeusz Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate", "Ogień" a następnie spełnia się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncerty Raya Charlesa i Michaela Jacksona.
W 2013 roku, w 6 rocznicę śmierci Nalepy przyjaciele Ojca Polskiego Bluesa przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa" postanawiają zlepić projekt koncertowy upamiętniający jego muzykę. W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska".


W ramach projektu współpracują ze sobą muzycy Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.


Płyta będzie dostępna po koncercie w MOK Pabianice a muzycy z przyjemnością składają na niej swoje podpisy.
W koncercie dla mieszkańców Pabianic  OLD BREAKOUT zagra największe przeboje Breakoutu i Tadeusza Nalepy z lat 1969-1989,
w składzie:
Tadeusz TRZCIŃSKI - harmonijka ustna, prowadzenie
Maciej KUBICKI - gitara basowa
Marcin KOŁDRA - wokal, gitara,
Sławek BURAKOWSKI - gitara,
Łukasz BILIŃSKI - perkusja.

 

19 marca  godz. 19:00

sala widowiskowa MOK  ul. Kościuszki 14

 

 

 


Bilety do zdobycia na kupbilecik.pl