Komunikat dotyczący XLII Dni Pabianic

Już 15 czerwca na stadionie MOSiR-u odbędzie się coroczna już, 42. edycja imprezy plenerowej znana pod nazwą „Dni Pabianic”. W tym roku czeka nas sporo zmian dotyczących samej organizacji imprezy, ale i również wiele ciekawych, innowacyjnych atrakcji. Impreza odbędzie się w sobotę, a nie w niedzielę, jak było do tej pory. Dzięki temu będziemy mogli bawić się do godziny 24.00. Organizatorzy liczą na wyrozumiałość mieszkańców, którzy do północy słuchać będą głośnej muzyki. Zbliża się jedyna w roku, najkrótsza noc, w czasie której tradycją jest zabawa do białego rana. Zmierzch następuje dopiero o godz. 22.00, a ciemne niebo potrzebne jest do prezentacji muzycznych i wizualnych DJ Hazela, który zasiądzie za konsoletą oraz DJ Drum – za perkusją. Prezentacjom towarzyszyć będą pokazy laserowe. Będzie to niesamowite, dynamiczne i barwne show, jedyne w swoim rodzaju z muzyką z różnych lat.

Gwiazdami wieczoru będzie „Margaret” i Dawid Kwiatkowski, który obiecał podpisywać płyty i rozdawać autografy. Obydwoje wykonawcy pochodzą z nurtu muzyki pop i są laureatami nagrody MTV Europe Music Awards. Na koncerty tych wykonawców przybywają tłumy, mając pewność udanej zabawy.

Zadbaliśmy, aby każdy uczestnik naszego wydarzenia znalazł coś dla siebie. Usłyszymy również koncert znanej pabianiczanom grupy „Proletaryat” z charyzmatycznym wokalistą – Tomkiem Olejnikiem ps. „Oley”. Tutaj również liczymy na przybycie miłośników rocka w najlepszym wydaniu.

Dbając o promocję naszych rodzimych wykonawców i tancerzy zaprosiliśmy do udziału również takie zespoły jak: „Grupa 53 Sex Tet” z Grzegorzem Małolepszym, a także legendarny zespół „Pewex”. Wystąpią tancerze ze szkoły „Eskadra” i „Strefa ruchu”.

Hitem będzie również pokaz mody w wykonaniu firmy T-Point”.

W czasie imprezy każdy będzie mógł się posilić, bowiem niezwykle bogato będzie prezentowana gastronomia z dużym zapleczem socjalnym. Najmłodsi znajdą dla siebie fantastyczne zabawy z wesołym miasteczkiem i dmuchańcami.

Nowością będzie prezentacja osady rycerskiej, pokazy walk w strojach średniowiecznych, wystawa rekwizytów z filmów „Ogniem i mieczem” oraz „Stara baśń”. Wysłuchać będzie można koncertu na instrumentach staropolskich, a także wziąć udział w Chrzcie Mieszka I. W konkursach i zabawach będzie można wygrać okolicznościową, bitą specjalnie w tym dniu monetę.

Politechnika Łódzka przyjeżdża do nas z fantastycznymi prezentacjami kół naukowych. Zaprezentują roboty, drony, kamery termowizyjne, manipulatory sterowane ruchem ręki i wiele innych.

Dla miłośników mądrości czworonogów zobaczymy pokazy posłuszeństwa i umiejętności. Zakupić będzie można karmę dla zwierzaków.

Firma Suzuki zaprezentuje samochody. Ciekawie zapowiada się stoisko „Amazon” z aktywną strefą i konkursami.

Dysponujemy fantastycznymi nagrodami: rowery, bilety lotnicze do Aten, zabawki, słodycze, vouchery i wiele innych. Ogłosimy konkurs na najlepsze relacje z tegorocznych obchodów „Dni Pabianic”. ZWiK zadba, aby uczestnicy pleneru mieli się gdzie ochłodzić. Dzieciaki będą mogły przejechać się na konikach oraz zrobić sobie zdjęcia z maskotkami Myszki Miki. Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, jakie czekać będą na Was tego dnia. Najlepiej uczestniczyć w tym wydarzeniu i poddać się radosnym emocjom i zabawie.

Organizatorzy zadbali również o bezpieczny powrót z imprezy. W tym celu uruchomione będą linie autobusowe na trasach:

-Z przystanku Orla/Ewangelicka w kierunku dworca PKP o godz. 22:12, 22:49 i 00:15.

-Z przystanku Grota Roweckiego/Kilińskiego w kierunku Klimkowizny o godz.22:11, 22:36, 23:16, 00:16.

-Z przystanku Orla/Kilińskiego w kierunku Waltera Jankego o godz.22:16 i 23:42.

-Z przystanku G.Roweckiego(Hala sportowa)w kierunku W. Jankego o godz. 22:17, 22:47, 23:57.

Warto dodać, ze powyższe kursy będą bezpłatne.