"Mały książę"

„Mały Książę” Antoine de Saint-Exupery to obowiązkowa lektura dla każdego. Stała się ona również inspiracją dla Jerzego Czaplińskiego, który postanowił po raz kolejny wystawić sztukę na deskach sceny Miejskiego Ośrodka Kultury. Przedstawienie pod tytułem „Mały Książę” podobało się wszystkim przedszkolakom, które przyszły na spektakl. To ponadczasowe widowisko było wyjątkowym przeżyciem dla młodej publiczności, która mogła nie tylko oglądać, ale i brać udział w spektaklu, poprzez pokazywanie podobnych gestów, jakie aktorzy przedstawiali na scenie.

 

W sztuce brali udział artyści z teatru Spectrum i goście, którzy jako mimowie wcielali się w różne postaci. Aktorami i lektorami byli Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. Lektorzy czytali zza kulis role grane przez mimów. Przedstawienie wzbogacono o układ choreograficzny autorstwa Joanny Urbaniak – Woźniak.
Najlepszą recenzję przedstawienia wystawiły dzieci, które po obejrzeniu całego spektaklu były zachwycone. Oklaskom nie było końca.

Zapraszamy do galerii.