Premiera spektaklu "Lustra" grupy "DlaNiepoznaki"

Leniwe niedzielne popołudnie. Godzina 16.00. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury rozpoczyna się próba nowego spektaklu grupy „DlaNiepoznaki”. Aktorzy są skupieni, trochę zdenerwowani i bardzo zestresowani mającym rozpocząć się o 19.00 występem. Autorka i reżyser spektaklu wygładza scenografię, uzupełnia rekwizyty, konsultuje się z realizatorem dźwięku i światła, dopinguje „swoich” Aktorów. Godzina 18.30 zaczynają schodzić się widzowie. Grupa „DlaNiepoznaki” ma już swoją wierną publiczność, która jest ogromnym wsparciem dla twórców. To dla niej grupa wciąż podnosi poprzeczkę i robi co może aby każdy kolejny spektakl był perfekcyjny, przemyślany i dobrze zagrany. Godzina 19.00. widzowie zajęli swoje miejsca i czekają na spektakl, gdy nagle na scenę wpadają dwie aktorki i oświadczają że one nie będą grały. Na pytanie reżysera i opiekuna grupy dlaczego nie chcą zagrać odpowiadają , że nie bo nie! Na widowni konsternacja : zostać, czy wyjść? Jednak zostać, do czego przekonuje reżyser i przeprasza widzów za małe zamieszanie. Jak łatwo się domyślić, zamieszanie zostało starannie zaplanowane i wyreżyserowane, co było małym bonusem do spektaklu. Po chwili wszystko wraca do normy i rozpoczyna się długo wyczekiwany spektakl.

„Lustro” , bo o nim tu mowa, to zabawna jednoaktówka o tym, że w dzieciach jak w lustrze widzimy własne zachowania i postawy. W kostnicy domu pogrzebowego spotykają się trzy pokolenia: babcia, ojciec i córka. Wydawałoby się że różnica pokoleń jest tak znaczna, ze właściwie poza więzami rodzinnymi nic ich nie łączy, to jednak cała trójka powtarza i kopiuje swoje zachowania. Spektakl nie tylko bawi ale i zmusza do refleksji na co bardzo liczyła autorka spektaklu. Poza doskonałą gra aktorską, interaktywną akcją ( udział publiczności ) oraz nietuzinkowymi kreacjami poszczególnych postaci , całość dopełnia wyjątkowy klimat spektaklu, na który składają się : muzyka, gra świateł oraz scenografia. Nie do przecenienia jest tu rola p. Mariusza Bartosika, który bardzo starannie zaplanował i zrealizował oświetlenie sceny. Sądząc po reakcji widzów spektakl spełnił ich oczekiwania, ponieważ aktorzy dostali kilkuminutowe rzęsiste brawa. Po przerwie zespół „DlaNiepoznaki” zagrał jeszcze jeden bardzo lubiany przez widzów spektakl, a mianowicie „ Kłopoty z facetami”. W ten sposób chciał zakończyć sezon i podziękować widzom za obecność na spektaklach i wyrazy sympatii. Dla widzów jak zwykle przygotowano nagrody , a dla aktorów pyszny tort z racami.

Dla widzów to koniec sezonu z zespołem „DlaNiepoznaki”, jednak aktorzy nie zamierzają usiąść na laurach i już zaczynają próby do nowego spektaklu , który chcą zaprezentować w listopadzie. Na przyszły sezon opiekun grupy zaplanował trzy premiery o czym będziemy oczywiście na bieżąco informować.

W „Lustrze” wystąpili: Agnieszka Misiak, Ewa Balcerska-Bączał, Katarzyna Tkacz, Jerzy Holweg oraz Adam Oklejak.

W „Kłopotach z facetami” wystąpili: Beata Stachura, Agnieszka Misiak, Katarzyna Jurek, Andżelika Zawadzka, Ewa Balcerska- Bączał, Katarzyna Tkacz oraz Tomasz Osieja. W epizodzie zobaczyliśmy Jerzego Holwega oraz autorkę tekstu, Dorotę Olejnik