II turnus półkolonii - Pasieka w Lipce

Możliwość zdobycia cennej wiedzy o niesamowitych i pracowitych pszczołach mieli uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury. Dzieci odwiedziły pasiekę znajdującą się w Lipce, małej miejscowości położonej na skraju Krajobrazowego Parku Wzniesień Łódzkich.

W czasie wizyty dowiedziały się nie tylko o życiu tych owadów ale również o ich znaczeniu w ekosystemie oraz ochronie przed ich wyginięciem. Przez chwilę mali uczestnicy mogli poczuć się jak pszczelarze, zakładając specjalny ochronny strój. W pasiecie po wyjęciu ramki pracy przez gospodarza - pszczelarza pasjonata Dariusza Serafińskiego - dzieci zobaczyły królową oraz trutnie. Te drugie ci bardziej odważni wzięli nawet na ręce. Oprócz zdobycia wiedzy była możliwość degustacji miodu, który zalecany jest na różnego rodzaju schorzenia. Na koniec kilkugodzinnego pobytu przygotowano jeszcze jedną niespodziankę - ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

Wizyta w Zagrodzie Edukacyjnej "Pasieka w Lipce - Pszczeli Świat" była ostatnim punktem na mapie atrakcji drugiego turnusu półkolonii.

>>>GALERIA<<<